Setomaa

Setomaa on kultuuriliselt ja ajalooliselt rikas piirkond Eesti lõunaosas, mida tuntakse Setode kodumaana. See ala on olnud oluline ristumiskoht erinevate kultuuride ja traditsioonide vahel ning on seetõttu säilitanud oma unikaalse identiteedi. Setomaal on rikkalik folkloor, eripärane keel, traditsiooniline käsitöö ja rahvarõivad, mis on aidanud luua Seto kultuuri eripära.

Ajalooliselt on Setomaa olnud mitmete valitsejate all, sealhulgas Rootsi, Vene ja Eesti, kuid Setode kultuur ja identiteet on püsinud tugevana ning on tänapäevalgi oluline osa Eesti kultuuripärandist. Piirkonna ilu ja ainulaadsus meelitab aastaringselt külastajaid, kes soovivad kogeda Seto traditsioone ja nautida looduse ilu.
Siin on 5 kohta, mida võiksite Setomaal külastada:

Seto Talumuuseum: Seto Talumuuseum asub Värskas ja pakub võimalust tutvuda Seto kultuuri, traditsioonide ja ajalooga. Muuseumis saate näha traditsioonilisi talumaju, käsitööd ja rahvarõivaid.

Obinitsa Seto Muuseum: Obinitsa on Seto kultuuri keskus ja siin asub Obinitsa Seto Muuseum, kus saate õppida Seto traditsioone, näha käsitööd ning osaleda erinevatel tegevustel ja üritustel.

Piusa koopad: Piusa koopad on Eestis asuvad looduslikud koobased, mis paiknevad Peipsi järve kaguranniku lähedal Põlvamaal, Setomaa piirkonnas. Need koopad on üks Eesti unikaalsemaid looduslikke vaatamisväärsusi ja on tuntud oma ilusa maastiku ja erakordse geoloogilise pärandi poolest.

Meremäe Vaatetorn: Meremäe vaatetorn asub kaunis metsas ja pakub suurepärast vaadet ümbritsevale maastikule. See on suurepärane koht matkamiseks ja looduse nautimiseks.

Peipsi Järv: Setomaa piirneb Peipsi järvega, mis on Euroopa suuruselt neljas järv. Külastage rannikulinnu, proovige kohalikke kalatoite ja nautige veespordi tegevusi.

Need on vaid mõned näited kohtadest, mida Setomaal külastada saate. Setomaa on rikas kultuuri ja looduse poolest ning pakub külastajatele palju avastamist ja avastamist väärt kohti. Vaata Visit Setomaa kodulehte.