Ostrova Festivalile on oodatud kõik külalised koos perega. Festivalil leidub palju lõbusaid tegevusi ka pere pisematele.

„Ostrova Festival on mõnus koguperefestival, kuhu tasub ka lapsed kaasa võtta. Ka meie külas on praegu igas talus sirgumas väikseid, toredaid tüdrukuid ja poisse, kes hea meelega mängukaaslased vastu võtavad“, ütled korraldaja Aime Tulp.

„Sellel korral tuleb Ostrova Festivalil lastele külla ka Lotte teatrietendusega „Reis Setomaale““, lisas korraldaja. Lotte pakib igale reisile kaasa omajagu koerust, mõne koduküla mängu, nagu saapasoo või naljajooks, ja natuke ikka teatrit ka. Seekord tahaks Lotte kõigile pajatada, kuidas Leiutajateküla sündis. Ja ajalugu ei pea kunagi olema igav — lapsed saavad selles loos ise kaasa lüüa! Loomulikult jagub kallistusi kõigile kuhjaga!

Pärast teatrietendust algab Rikka Ivvani pillilaagri laste kontsert. Juba 17. aastat kogunevad pillimänguhuvilised lapsed ja noored juulikuus Rikka Ivvani pillilaagrisse, et õppida selgeks mõni uus pillilugu või proovida hoopis mõnda uut pilli. Laagris õpitud lood tulevad esitlusele Ostrova Festivalil. Seejärel esineb Värska muusikakooli pilliklubi.

Festivalialal on kiigud nii suurematele kui ka väiksematele. Pisematele külalistele on olemas liivakast, kus lõbusalt teiste lastega aega veeta. Festivalialal on ka lastetelk, kus saab joonistada, lugeda, mängida lauamänge ja mürgeldada teiste lastega. Eesti suurim discgolfi klubi Chilli Disc Golf toob kohale ka discgolfi korvi ja kettad. Seega spordihuvilised saavad muusika vahepeal harjutada ketta korvi loopimist.

Ostrova Festivalile on kuni 12. aastastele lastele sissepääs tasuta.