Pileti Ostrova Festivalile leiad siit. 

Järgmine Ostrova Festival toimub 22.-23. juulil, 2022.

Programm on pidevalt täiendamisel! Jälgi meie kodulehte ja Facebooki!

 

Reede, 22. juuli 

Raali Ain karmoškal 

Raali Ain on mitmekordne Setomaa käsitööõllemeister ning lisaks andekas pillimees.

Must bass läks üle tee 

Must bass läks üle tee on ansambel, mis tegeleb rahvamuusika töötlemisega rokkmuusika võtmes, kasutades selleks nii klassikalisi rokkmuusika vahendeid kui ka erinevaid rahvapille. Otsime välja üleskirjutused ja salvestused, mis meid kõnetavad ning on ka väärt lood, mida ka tänapäeva maailmas jutustada – seda kas siis seetõttu, et nad kõlavad kokku praeguse igapäevaeluga – või hoopis kurioosumitena, jäänukitena pöördumatult kadunud muinasmaailmast.

YouTube Spotify Facebook

Wiiralt 

Wiiralt on killuke Nashville’i Eesti muusikas. Mitmehäälne vokaal ja Ameerika soundipilt, milles tähtsal kohal dobro, suupill ja banjo.

Laulmas Marta Arula ja Vahur Krautman ja neid saatmas Martin Saaremägi, Sander Nõmmistu, Siim Türnpuu ning Hans K. Pikani. Esinemised on soolased – saab möllust higiseks ja saab ilust pisarad silma.

YouTube Facebook 

Daniel Levi

Daniel Levi on tuntud pop artist, kes oma vastupandamatu energiaga laetud kõlapildis on edukalt eksperimenteerinud laia žanrispektriga ning on tänaseks jõudnud ajatu kõlaga souli, funki ja R’n’B helidest kumava kaasaegse popsaundini, millest õhkuvad peenelt läbi ka karedad rokijuured ning mida saadavad sügav sõnum ning alati värske ja positiivne energia, mis haarab kuulaja esimesest kohtumisest.

Nedsaja küla bänd 

Reede õhtul läheb Ostrovas suureks peoks, kui lavale tuleb Setomaa kuumim tantsubänd Nedsaja Küla Bänd!
Nedsaja Küla Bänd tuli kokku Nedsaja külas, Setomaal, kui kolm naabrimeest võtsid nõuks iga-aastasel külapeol üheskoos veidi pilli mängida. Nüüd siis ootame neid juba mitmendat korda ka Ostrova külla, sest iga kord kui nad lavale astuvad, hakkab terve lavaesine tantsurütmis rappuma!

Terminaator 

Festivali avapäeva lõpetab Eesti rokilegend ja sellel aastal 35. sünnipäeva tähistav Terminaator!

 

Laupäev, 23. juuli 

Hommikuvõimlemine 

Juba teist korda äratab Ostrova Festivali ööbijad korvpallilegend Anthony Enden! Koguneme kell 11 festivalialal. Võta kaasa veepudel, matt või saunalina ning tule ja virgu koos meiega!

Lasteetendus küünis! Piip ja Tuut kontserdil

See on Piibu ja Tuudu kõige esimene klounietendus, mis on küpsenud aastate jooksul publiku ees ja valminud improviseerides. Paljud on seda etendust näinud ja paljud mitte, kuid iga kord on see etendus justkui uus, sest vaatajad on uued ja ilm teine, kui eelmine kord.
Lavastus „Piip ja Tuut kontserdil“ sisaldab unikaalseid klounitrikke, tasakaaluakrobaatikat ja viguriga laule. Selles loos on Piip ja Tuut kaks koristajat, kel on palutud pärast kontserti kõik ära koristada. Sedakorda tulevad nad juba enne kontserti kohale, juhuslikult aga satuvad lavale otse sadade pealtvaatajate silme ette ning ei saa sealt enne tulema, kui kõik trikid on ette näidatud ja ühislaul koos publikuga selgeks õpitud. See etendus on nagu tsirkus või tsirkus nagu teater ehk Piip ja Tuut oma parimas väljapanekus.
Autorid, lavastajad ja näitlejad: Haide Männamäe ja Toomas Tross

Rikka Ivvani Orkester 

Küllätüvä külas Rikka Ivvani talus on kahekümnel järjestikusel suvel peetud laste ja noorte pillilaagrit. Juubeli tähistamiseks sai eelmisel suvel kokku kutsutud laagri vilistlased ja loodud Rikka Ivvani Orkester ehk R.I.O.
Orkestri repertuaaris kõlavad aastate jooksul laagris õpitud seto tantsulood ja sekka mõned uuemad lemmiklood siit-sealt laiast maailmast. Seaded on teinud orkestri juhendajad Kadri Lepasson ja Ott Kaasik.
Esimene avalik esinemine toimus 2021.a. suvel peale bändilaagrit Vana Jüri seebikoja õuel Saatse kohvikute päeval. Esimene suure lava esinemine saab olema Ostrova festivalil.

Poloda piigad 

Meil on suur rõõm ja au kutsuda Ostrova Festivalile tantsutrupp Poloda Piigad, kus tantsib 10 vahvat naist.  Poloda Piigad esitavad Seto tantse ja kes teab, võib-olla lähed sinagi festivalilt koju uute sammudega!

Laulge kaasa koos Reet Linna, Are Jaama ja Tõnu Raadikuga

Eesotsas Reet Linnaga tulevad esitamisele aegumatud hitid, mille sõnu teab igaüks peast. Võta kaasa piknikutekk, sõbrad ja hea meeleolu ning tule laula koos meiega heinapakkide otsas.

Kruuv 

Kruuv viljeleb maailma positiivseimat muusikat ning nakatab oma rõõmuga kõiki festivali külalisi. Pane oma tantsusussid valmis ja hakka juba puusaringe harjutama, sest kui Kruuv lavale tuleb, siis ei jää ükski külaline heinapakule istuma.

Singer Vinger 

Singer Vinger on Eesti progressiivse roki sugemetega punk rokk-bänd. Lugude sõnum on enamasti läbi huumori esitatud iroonia. Bänd tegutseb alates 1986. aastast, selle eelkäijad olid Pära Trust ja Turist. Ansambli eripäraks võib pidada vokalist Hardi Volmerit, kes esitab lugusid alati maha lugedes.

Koosseis: Hardi Volmer (vokaal), Roald Jürlau / Kaarel Raud (kitarr), Mihkel Raud (kitarr/vokaal), Ülo Krigul / Andres Kontus (klahvpillid), Eerik Olle (basskitarr), Rein Joasoo (trummid)

Tanel Padar 

Tanel Padar on viimaste aastakümnete üks populaarsemaid ja nõutumaid artiste Eestis. Ta on kündnud nii bluusi kui ka rock’nrolli põldusid ning flirtinud läbi oma muusikuteekonna erinevate stiilidega. Aga nüüd on ta tagasi ja veel võimsamana, kui kunagi varem. Otsi kapist välja oma katkised teksad ning pühi tolm oma nahktagilt, sest aeg on rokirahval üles ärgata. Meie aeg on taaskord käes!

Koosseis: Tanel Padar, Tarvi Kull (klahvpillid), Siim Usin (basskitarr), Kristjan Kaasik (kitarr) ja Mikk Simson (trummid).