Reedel, 17.07.2020

Väravad avatakse kell 16.00

 

17.00 Ostrova Festival algab 

17.05 Henrik Hinrikus ja Sander Kahu

Duo lemmiklugudeks on 20. saj. alguse rahvalikud laulud, mis jutustavad tolleaegsest armastusest, sõjavalust ja Eesti külade eluolust.

 

18.15 SK!VE

SK!VE on rockbänd, mis viljeleb segu alternatiivsest rockist ja rock’n’rollist, millele on maitsestamiseks lisatud ka näputäis funki ja indiet.
Bändi eripäraks peetakse nende muusika mitmekülgsust ning nende live esinemised pakatavad nooruslikust energiast ja karismast.
Esmakordsel SK!VE’i kontserdi kuulamisel võib tekkida momendiks tunne, et oled haamriga pähe saanud. Kuid eks iga hea asi lööb alguses pahviks.
Tänu kõigele sellele jõudis ansambel konkursi ”Noortebänd 2019” finaali ning viis sealt koju Õhtulehe lugejate lemmiku auhinna.

Kuula SK!VE muusikat Spotifys või vaata YouTube’st Spit Fire musavideot.  Aga kindlasti hakka jälgima Facebooki ja Instagrami!

19.30 DAGÖ

Dagö on folk-rokkansambel Tallinnast. Dagö moodustati 1998. aastal Lauri Saatpalu, Peeter Rebane ja Tiit Kikas poolt. Dagö on vana Hiiumaa nimi. 2000. aastal avaldas bänd oma esimese albumi nimega ¤Dagö“. Tänavu kevadel ilmus viimane album „Küte“.

Ostrova kontserdil tulevad esitamisele lood uuelt plaadilt, aga ka rahva poolt palavalt armastatud vanemad palad.

Koosseis: Henno Kelp, Kristjan Priks, Tarvi Kull, Peeter Rebane ja Lauri Saatpalu.

Vaata siit YouTube’i videot ja hakka Dagö fänniks Facebookis!

21.30  Herald

Herald on bänd, mis täidab Eesti muusikamaastikul tõelise, tõupuhta heavy-metali sektorit. Bändi kaasakiskuvad kontserdid, ehe ja omanäoline tämber ning mitmekihiline sõnum on edukalt köitnud nii kogenud kaelakangutajate kui ka nooremate traadimuusikasõprade tähelepanu. 2020. a tähistab Herald oma 20. juubelit uue albumiga. Uuel albumil avaneb bänd muusikaliselt veelgi rohkem, olles arendanud nii lugude kirjutamist kui ka kaasanud bändi kõlapilti rikastavaid uusi instrumente. Maikuus ilmutas bänd uuelt albumilt ka esimese singli “Hüsteerium”. 2016. a andis bänd välja duubel-LP “Masin”, mis oli loogiline jätk aasta varem ilmunud CD-formaadis albumile, millega tähistati bändi 15. tegutsemisaastat. Album sai väärika tunnustuse Eesti Muusikaauhindadel võites “Aasta Metalalbum 2015” tiitli. 2010. a ilmus Heraldil igati edukaks osutunud album “Gaia” järjena viis aastat varem ilmunud teedrajavale albumile “Heavy Metal Wakes The Beast”.
Bänd on välja andnud mitmeid muusikavideosid, millest tuntumad on “Masin”, ”Amanita” ja “Meister”.
Heraldi köitvad ning professionaalsed sõud pakuvad meelelahutust kõigile tõelistele rokisõpradele.

Koosseis: Sven Varkel – vokaal, Egert Vandel – kitarrid, taustavokaal, Tauno Nava – kitarrid, taustavokaal, Meelis Endla – basskitarr, taustavokaal, Jaan Liinat – trummid, löökriistad

Vaata siit Heraldi kodulehte ja siit musavideot loole Hüsteerium ja Meister.

23.00 Terminaator

Bändi teekond sai alguse Tallinna 10. Keskkoolist ehk siis praegusest Nõmme Gümnaasiumist. Jaagup Kreem hakkas tegema bändi 1987. aastal, õppides siis 7. klassis. Esimene avalik esinemine oli neil samal aastal Tallinna 47. Keskkoolis toimunud koolibändide festivalil. Esimest korda stuudiosse sattus Terminaator 1989. aastal. Esimesed tänaseni mängitavad lood “Charleen” ja “Meeletu maailm” lindistati 1991.a. Laiema tuntuse saavutas Terminaator 1992. aastal, kui võitis noorte bändie festivali Rock In. Samal aastal esines Terminaator juba Rock Summeri pealaval. Praeguseks on Terminaator andnud üle 1000 kontserdi, sealhulgas on esinetud ka Lätis, Leedus ja Soomes. Terminaator on kirjutanud muusikalide “Risk” ning “Romeo ja Julia” muusika ja mänginud muusikalis “Grease”.

Koosseis: Jaagup Kreem – hääl, Roland Puusepp – trumm, Henno Kelp – bass, Taavi Langi – kitarr

Tuleta YouTube’s meelde kõikide Termika lugude sõnad ja kui sa juba ei fänna neid Facebookis, siis siin saad seda teha! 

Laupäeval, 18.07.2020

Väravad avatake kell 12.00

13.00 Lastele teatrietendus Klouniplika Kärts

Lapsi tuleb rõõmustama kloun Kärts, Võlumaa Lasteteatrist.

Kärts oskab naljakaid mänge, paneb lapsed tegema ägedaid trikke ja teeb ka klounimustkunsti. Kärtsul on kaasas veel imevigurid, millega saab teha vingelt suuri seebimulle.

15.00 Seto Miihi Summ

Eestis nagu ka paljudes teistes Euroopa agraarmaades olid laulutraditsiooni põhilisteks kandjateks naised, samal ajal kui mehed olid rohkem seotud instrumentaalse muusikaga. Ka Setomaal on meeste laulmist leitud palju vähem kui naiste oma. Pärast Teist Maailmasõda oli meestelaulu traditsioon säilinud vaid väikeses piirkonnas Uusvada küla ümber ning valdav osa meestelaulu helisalvestisi pärinevad “Meremäe meeste leelokoorilt”. Tänaseks päevaks on juba aastaid tagasi kokku tulnud Uusvada küla ümberkaudsed mehed Lillepuu Vassili eestvedamisel, et edendada ja tutvustada taas seto meestelaulu. Kuid seto laulutraditsiooni antakse edasi ka järeltulevatele põlvedele.

Viis aastat tagasi võttis Kooseri Reinu vennapoeg Kooseri Siim naise. Siimul oli soov, et pulmas kõlaks ka seto meestelaul ning Kooseri Rein kutsuski kokku Meremäe noored seto mehed, et jagada neile seto rahvalaulude laulmise oskust. Nooretele meestele hakkas seto leelo sedavõrd meeldima, et saadi veel teine ja kolmaski kord kokku ning seto leelo kõlas järjest võimsamalt. “Meremäe noore’ mehe’ ” kannavad seto meestelaulu traditsiooni, mis ulatub Meremäe vallas aastakümnete taha.

Siin saad hakata Facebooki fänniks! 

 

15.30 Helmekaala’

Võru seto leelokoori Helmekaalaq kutsus 1986.a. kokku lauluimä Anne Linnupuu. Jätkuva
energiaga toimetatakse tänagi SA Võru Kannel katuse all. Juuripidi ollakse kõvasti Setomaas kinni, kuid hoolitsetakse ka selle eest, et leelo oleks kuuldav Võrus ja kaugemalgi. Esinetud on isegi Soomes, Saksamaal, Rootsis, Tšehhimaal, Lätis ning Venemaal. Lauldakse vanu laule ja tehakse uusi lugusid vanadele viisidele. Hea tuju tekitajaks on tuntud poplaulud sügavmõtteliste murdekeelsete sõnadega.

Vaata järgi kodulehte ja kuula Helmekaalat YouTube’s!

16.30 Sunlight

Tantsumuusikaansambel Sunlight pakub meloodilist ja kaasakiskuvat tantsumuusikat, mis järgib skandinaavia ja Lääne-Euroopa eeskuju. Vürtsi lisavad latiinohõngulised palad.  Esimene singel “Ootan Sind Veel” võeti raadiokuulajate poolt väga hästi vastu ning lugu figureeris raadio Elmar edetabelis üheksa nädalat millest neli nädalat platseerus suisa esikolmikus. Sunlight`i suvesingel “Veenus Mu Ees” püsis samuti nädalaid Elmari edetabelis. Mõlemad lood jõudsid ka Kanal 2 aasta edetabelisse Top 50 olles vastavalt 44. ja 26. kohal. Bändi laulud on olnud ka Reporteri, Muusikaplaneedi kui ka raadio Kadi edetabelites. Sunlight’i laule tellitakse iganädalaselt nii Elmari soovisaadetes kui ka teistes raadiotes (näiteks Ring FM, Saaremaa raadio Kadi).

Laval ollakse enamasti viiese koosseisuga (esindatud kaks solisti, trummar, klahvpillimängija, kitarrist). Solistiks on WAF-koori taustaga Kristo Poka, solist-taustalaulja kauaaegne raadio Elmar eetrihääl Lauri Hermann, kitarri mängib Kalmer Neidla, kes on tunnustatud kitarrist ja helilooja. Kalmeri sulest on ilmunud mitmed Reporteri (Kanal 2) tunnuslood erinevatele artistidele-ansamblitele (Grete Klein, Marvi Vallaste, Bad Orange). Klahvpille mängib noor ja andekas Kristjan Reinvee. Trummar on Sven Schmeiman.

Repertuaari kuuluvad lisaks poppidele tantsupaladele ka rahva poolt armastatud legendaarsed lood nagu näiteks “Pärlipüüdja” ja “Mamma Maria”.

Lugusid saab kuulata Soundcloudis, videot näed YouTube’s ja Sunlighti fännata saad Facebookis ning Instagramis.

18.00 DND

Algselt  The Whiskey nime all  esinenud bänd kolis oma kodumaalt Eestist Ühendkuningriiki juunis 2000. Mõne aja möödudes otsustati muuta bändi nimi DEAD NEXT DOOR’iks, millest omakorda sai paar aastat hiljem DND. Selle nime all tegutsetakse tänase päevani.

Ansambel on aegade jooksul viljelenud meloodilist alternatiivrokki, mida on katsetatud segada ka elektroonilise helitaustaga. Praeguseks on bänd pöördunud tagasi oma juurte juurde ja jäänud truuks algupärasele kooslusele: 2 kitarri, bass, trummid ja laul. Tänane DND muusika kõlab varasemast meloodilisemalt ja sügavamõttelisemalt, seda iseloomustab unistav tundlikkus, millest kumab läbi kaasahaaravat energilist 80ndate rokihõngu.

DND muusika on mõjutatud paljuski sellistest ansamblitest nagu Joy Division, Metro Luminal, The Sisters Of Mercy, The Cure ning ühest oma kõigi aegade lemmikust, vene rock’i legendist Kino.

DND on bänd, keda ei näe lavalaudadel just väga tihti esinemas.

Koosseis: Andreas Sepp – vokaal, kitarr,  Rainer Rob Sirel – bass, Eddie Darko – kitarr, Raido Kits – trummid.

Vaata järgi Facebooki ja kuula lugusid YouTube’s!

19.15 Kukerpillid

Kunstiülikooli üliõpilaste moodustatud folkansambli esimene avalik esinemine oli 01.aprillil 1972.aastal Eesti Reklaamfilmi telesaates. Sellest ajast on esinetud nii Eesti kui muu maailma lavadel nii üksi kui eesti tuntud lauljate ja tantsurühmadega, esitatud rahvalaule, kantrimuusikat (eriti bluegrass- ja Cajun-stiili), rockabilly’t ja omaloomingut, võidetud auhindu festivalidel, uuritud läbi rahvamuusika arhiivid ja lindistatud laulikute laule kõikjal Eestis.

Kukerpillid on laval olnud enam kui 48 aastat, kuid kui sa pole veel nende kodulehel käinud, siis saad teha seda siin ja tuletada sõnu meelde YouTube’s. 

22.00 LENNA

Korduvalt Eesti Aasta Naisartisti tiitliga pärjatud Lenna on nüüd naaberküla tüdrukuna taas Ostrova lava vallutamas. Oma hittidega “Suvehommik Setumaal”, “Rapunzel”, “3X”, “Mina jään” jne ei jäta Lenna kedagi külmaks.  Sel aastal tähistab ansambel Lenna oma 10. tegutsemisaastat! Esitusele tulevad viimase dekaadi parimad palad. Külla tullakse kogu bändiga ning esitusele tuleb kava, mis on koostöös bändi ja heli- ning valguskunstnikega viimse detailini lihvitud.

Muidugi tuleb Ostrova Festivali ajaks õppida pähe ja laulda kaasa lugu Suvehommik Setumaal! Lenna fänniks saad hakata aga Facebookis.

23.30 TRAFFIC

Traffic on Eesti tuntumaid pop-bände, mis alustas juba 2006. aastal. Tänaseks on tegutsetud juba pea viisteist aastat ja selle aja jooksul kogutud nii mõnigi auhind. Tegutsemisaastate jooksul on välja antud neli kauamängivat ning valmis meisterdatud mitmedki hittsinglid nagu “Für Elise”, “Kesköödisko”, “Üks kord veel”, “Sekundiga” jne. Trafficu viimane singel “Üks kord veel” võttis ka osa Eesti Laul 2020 võistluselt.

Kuula siit Trafficu kuuma hitti Üks kord veel ja hakka fänniks Facebookis.