Reede, 19.07.19

Väravad avatakse kell 16.00

17. 00 Väliharf

Ostrova Festivali avab koosseis Väliharf! Väliharf on duo, mis tekkis aastal 2002 Haapsalus. Kahehäälset laulu saadavad kitarr, karmoška ja suupill. Valdava osa repertuaarist täidavad mere temaatilised laulud, kuid esitamisele tuleb ka lugusid Eesti filmidest ja teatrietendustest, setu-keelseid ning Teise maailmasõja aegseid laule, a-capella lugusid, ning soovi korral ka n.ö. lembelaule. Enamus esitatavad lood-laulud sobivad hästi tantsu saateks.

Koosseis: Anto Siimson – karmoškad (A ja C-duur), suupill, laul / Marko Matvei – kitarr, laul

18.00 Jäääär

Jäääär, sündinud 21.jaanuaril 1991 Tartus, on Eesti muusikataevas tähelepanuväärne mitte ainult oma ainulaadse nime poolest. Pärast maitselagedalt elektroonilisi 80-ndaid soovis seltskond noori muusikuid pakkuda midagi eneste ja kuulajate hingele. Akustilistel pillidel esitatud harras urban-folk, sügavate, sekka teravmeelsete  laulutekstidega, võlus oma uudsuses. Kaubamärgiks sai kohe alguses ka slide-kitarr, mida Tõun mängis toona isakodust näpatud portselanist viinapitsiga. Eesti oli viimast aastat Venemaa poolt okupeeritud ja korralikku muusikavarustust oli väga keeruline hankida.

Muide, aasta hiljem ilmunud Claptoni ‘Tears In Heaven’ kõlas toona kui Jääääre kloon. Jääääre neli muusikut on erineva taustaga, country’st proge-rocki ja jazzini. Esimestel loomeaastatel elati ninapidi koos ja kirjutati elunautimise kõrvalt palju kohalikuks klassikaks saanud lugusid. Neid on esitatud lisaks kodumaistele lavadele ka näiteks Soomes, Austrias, Jaapanis, Rootsis ja Lätis. Tänane Jäääär on saundilt küpsem, instrumentaarium huvitavam: kitarrifolki vürtsitavad iiri tinaviled, steelkitarrid, cajon, mbira… Võibolla tänu jäisele bändinimele või siis mõnel muul salapärasel põhjusel pole Jääääre laulud aastakümnetega hapuks läinud ja kõditavad jätkuvalt nii emade kui tütarde meeli, isadest rääkimata.

Koosseis: Jaan Sööt, Tõnu Timm, Teet Velling ja Tarvo Jaaksoo.

20.00 Rein Rannap ja Ott Lepland

Viiskümmend aastat suurtel lavadel esinenud maestro Rein Rannap ning Eesti üks hinnatumaid meeslauljaid Ott Lepland, kel vaatamata noorele eale on kogunenud lavakogemust kakskümmend viis aastat, kutsuvad teid muusikalisele rännakule kõige mõnusamale suvefestivalile Ostrovasse! Rein ja Ott on ühiselt on esitanud nii Ruja loomingut, kui toonud lavalaudadele rock-ooperi ning eelmisel sügisel valmis koostöös täispikk album “Tagasirändur”. Suvekontserdil kuulemegi valitud palu Reinu ja Oti ühiselt albumilt ning sekka ka helilooja teisi ajatuid ning rahva südames oma koha leidnud igihaljaid meloodiaid.

22.00 Vennaskond

Vennaskond on esinenud Pariisis (Place Saint Sulpice, À La Goguette), New Yorgis (CBGB, Continental), Berliinis (Køpi), Bukarestis (Salle Polyvalente), Luxembourgis (Verso), Riias (Andalūzijas Suns, Austrumu Robeža), Stockholmis (Estniska Huset), Helsingis (Vuoritalo, Kultti), Turkus (Auran Panimo, Ruisrock 1997), Vaasas (Nuorisotalo), Seinäjoel (Hotelli Sorsanpesä), Tamperes (Sputnik, Club-I), Tallinnas (Lauluväljak, Rock Café), Jelgavas (Cetri Balti Krekli), Järvenpääl (A Festari 1998), Limbažis (Limbažu Kultūras Nams), Peines (HöhNIE Party 2000), Raisios (Raision Tori), Trincis (Trincstock), Äänekoskil (Ravintola Killinki)…

Ansambel on välja andnud 7 vinüülplaati – Girl In Black, Rīgas Kaos, Rockpiraadid, Vaenlane Ei Maga, Võluri Tagasitulek ja Ltn. Schmidt’i Pojad ja Insener Garini Hüperboloid. Albumeid on välja antud aga suisa 29!

Vennaskond Facebook: https://www.facebook.com/Vennaskond/

 

00.00 Meisterjaan

Meisterjaan esitab muusikat kasutades selleks parmupille, looperit, analoogsüntesaatoreid, rütmimasinat ja muud laivelektroonikat. See on ürgse ja kaasaegse kohtumine, see on transs ja hüpnoos.

Kuula siit Meisterjaani hitti Parmupillihullus. 

Siin saad jälgida Meisterjaani Instagrami. 

 

 

Laupäev 20.07.19

Väravad avatakse kell 12.30

13.00 Lastele teatrietendus LOTTE “Reis Setomaale”

Lotte reis Setomaale! Et suvel käib Lottel palju sõpru külas, peab koerapreili igati viisakaks oma kaugeid sõpru vahel ise külastada. Lotte pakib igale reisile kaasa omajagu koerust, mõne koduküla mängu, nagu saapasoo või naljajooks, ja natuke ikka teatrit ka. Seekord tahaks Lotte kõigile pajatada, kuidas Leiutajateküla sündis. Ja ajalugu ei pea kunagi olema igav — lapsed saavad selles loos ise kaasa lüüa! Loomulikult jagub kallistusi kõigile kuhjaga! Näeme varsti!

14.00 Rikka Ivvani Pillilaagri lapsed

Ostrova Festivali külalistele on Rikka-Ivvani Pillilaagri lapsed juba tuttavad! Juba 17. aastat kogunevad pillimänguhuvilised lapsed ja noored juulikuus Rikka Ivvani pillilaagrisse, et õppida selgeks mõni uus pillilugu või proovida hoopis mõnda  uut pilli. Nelja laagripäeva jooksul tehakse nii mõndagi põnevat! Parimad lood seekordsest laagrist tulevad esitlusele laupäeval kell 13.00.

14.45 Värska Muusikakooli Pilliklubi

Värska Muusikakooli Pilliklubi loodi 2016. aasta sügisel ja kohe 2017 aasta suvel võtsime osa Noorte Laulu- ja tantsupeo “Mina jään” raames toimuvast rahvamuusikapeost. Alates 2018 aasta sügisest valmistuvad nad taas

Laulu- ja tantsupeoks “Minu arm”! Pilliklubis mängivad muusikakooli vanema astme õpilased koos oma kahe juhendajaga.

Pillidest on esindatud karmoškad, väikekandled, viiul ja plokkflööt.

16.40 Nedsaja Küla Bänd

Nedsaja Küla Bänd ühendab kolme pillimeest, kes on kokku seganud väga laiahaardelise peomuusika kompoti. Omanäolisteks tantsulugudeks on saanud paljud rahvalaulud, levimuusika hitid kui ka energilised lood näiteks Iirimaalt ja Kanadast.
Bändi liikmed on Toomas Valk (karmoska, vokaal), Iisak Sulev Andreller (bass, vokaal) ja Paul Hunt (kitarr, vokaal).

Ostrova festivali publikule tutvustab ansambel oma esimest albumit!

Tutvu siin Nedsaja Küla Bändi loominguga.

18.00 The Tuberkuloited

Mis võiks olla veel mõnusam, kui chillida juulis Ostrovas, hüpata lava ees või lesida suvetekil ning elada kaasa The Tuberkuloitede kontserdile!? Ostrovas on Summer, Alar, Olav, Laits, Utsa ja Jux oma parimate lauludega!

The Tuberkuloited uus singel “Läänemere aknal” on püsinud pikalt Eesti muusika edetabelite tipus.

 

19.30 Liis Lemsalu Band

Liis Lemsalu on edukas igal alal. 2018 aastal pärjati ta aasta naisartisti ja parima popalbumi tiitlitega. 2011. aastal võitis Lemsalu Eesti otsib superstaari telesaate. Lisaks mängis ta ka menukas Eesti mängufilmis Eia jõulud Tondikakul ning on osalenud saadetes Laula mu Laulu ja Su nägu kõlab tuttavalt.

Ostrova Festivalil esineb Liis Lemsalu koos oma bändiga.

Kuula siit Liis Lemsalu lugu Sinuga koos. 

21.15 Ivo Linna ja Supernova

Ivo Linna ja Supernova on koostöös välja andnud kaks plaati – 2009. aastal  Iff “Originaal” ja 2017. aastal Iff “Suur Loterii”.  9 aasta jooksul on koos korduvalt esinetud nii festivalidel kui ka
erinevates telesaadetes. Koos esineti ka üritusel “Eesti Laul 2017”, kus saavutati finaalis kõrge 5. koht.
Koosseis: Ivo Linna – vokaal / Antti Kammiste – klahvpillid, taustavokaal / Rainer Michelson – rütmikitarrid, taustavokaal / Kalle Kindel – löökriistad / Vilho Meier – soolokitarr / Feliks Kütt – basskitarr / Erki-Andres Nuut – klahvpillid, taustavokaal, kõrrepillid / Hendrik Haljas – helivõlur

23.45 Kosmikud

Eelmisel suvel pidid Kosmikud traagiliste sündmuste tõttu oma esinemise Ostrova festivalil ära jätma. 2019. a on nad kohal, kaasas uued lood albumilt „Sügis sanatooriumis“, suurimad hitid ning tugijõududena Muusik-Seifi mehed Elmu Värk ja Mati Vaarmann. Kes astub lavale bassistina, selgub kohapeal.