Sõida mööda Setomaa külävüüd

Seto Külavüü on reisimarsruut, mis juhatab sind läbi Setomaa erinevate paikade. Teel näed Piusa koopaid, Obinitsa ja Paraskeva õigeusu kirikut, Värska muuseumi Täsimaja, Obinitsa ja Värska muuseumeid, Vana-Vastseliina linnust, Nopri talumeiereid ja palju muud ilusat ja põnevat.

Tutvu marsruudiga siin: https://www.visitsetomaa.ee/et/kylavyy

 

Külasta Seto talu muuseumeid

Obinitsas asuv Seto talu muuseum on hubane tubamuuseum, mille esemed pärinevad ümberkaudsetest küladest. Eriti hinnas on seto naiste käsitöö. Teine seto talumuuseum asub Värskas, kus on avatud ka käsitöö- ja suveniirikauplus Seto Tsäimaja juures rehe all.

Tutvu muuseumidega siin: http://www.setomuuseum.ee/setomaa-muuseumid/

 

Saa teada, kuidas talus tööd tehakse

21. juulil 2019 kell 10–17 toimub viies üle-eestiline avatud talude päev. Sind ootavad külla paljud talupidamised ja põllumajandustootjad. Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid. Avatud talude päev annab hea võimaluse näha, kuidas kasvab kodumaine toit ja mida kujutab endast üks tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte.

Leia siit talu, mida külastada: https://www.avatudtalud.ee/

 

Vaata ka: https://www.visitsetomaa.ee/