REEDE, 22.07

Festivali päevajuht on armastatud luuletaja ja sportlane Margus Konnula ehk Contra!

Lõõtsavägilased

Ansambel Lõõtsavägilased mängib põhiliselt rahvalikku- ja pärimusmuusikat.

Kahe aasta jooksul on nad andnud juba üle 120 kontsert-esinemise! Lõõtsavägilased on esinenud nii Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Hiiu Folgil kui ka Viljandi Hansapäevadel koos Untsakatega.

Ansambli repertuaari valib enamuses juhendaja Margus, kuid ka ansambli teised liikmed on lugusid ise pakkunud. Peaaegu iga mees on oma loo teinud! Esimesed pool aastat õpitigi ainult pillilugusid. Nüüd on siht võetud suuresti laulude esitamise peale. Ansambli suurteks eeskujudeks on „Tuulelõõtsutajad“„Untsakad“ ja eriti  „Väikeste Lõõtspillide Ühing“ oma algusaegade alguses, kellelt kõigilt on laenatud laule.

Koosseis: Andres Eelmaa (15), Rasmus Kadaja (14), Tobias Tae (11) ja ansambli juhendaja Margus Põldsepp.

Facebook Koduleht YouTube

Diskreetse Mango Trio

Diskreetse Mango Trio on pärimusmuusikat, peamiselt regilaule, rokivõtmes esitav bänd. Vaatamata oma nimele ühendab ansambel endas seitset liiget. Tallinnas alates 2005. aastast püsivalt tegutsedes on bänd proovinud leida kontakti kaasaegse rahvakultuuri (levimuusika erinevate vormide) ja pärimusmuusika vahel. 27. novembril 2014 ilmus Diskreetse Mango Trio teine album “Teestelu”, mis ilmus päevapealt kaheksa aastat pärast ansambli esikalbumit “Prigadi-pragadi”, mis pälvis kriitikute heakskiidu nii siin- kui sealpool piiri ning pärjati Eesti Muusikaauhinnaga Aasta etno-/folkartisti kategoorias. Ühes uue albumiga avaldati ka uus raadiosingel “Kubjas” – Mustjalalt pärit hoogne regilaul.

Tänaseks on Diskreetse Mango Trio andnud Eestis üle seitsmekümne kontserdi. Teiste seas Viljandi Folk, MAAjaILM, Regiöö, Hard Rock Laager, Paljassaare RockFest ja Tallinn Music Week. 2013. aastal tuuritas bänd Leedus ning lõpetas oma teise albumi salvestamise, mis ilmus 27. novembril 2014.

Facebook Koduleht Video

 

SMS TUHKWIZZA

SMS Tuhkwizza on esimene seto meeste punkbänd! Bänd asutati 2014.a Meremäel.

SMS Tuhkwizza asutamise idee tekkis Seto Meeste Summa, lühendatult siis SMS (seto meestelaulu punt), mõningatel liikmetel 2014.aasta Ostrova festivali ajal. Mehed tahtsid leida setokeelsele laulule ja uusloomingule teistsugust väljendusviisi. Kuna tegemist polnud just kõige tugevamate instrumentalistidega, sai valitud selleks väljendusviisik punkmuusika. Samal festivalil said ühisloominguna kirja ka kahe esimese laulu sõnad ja nii see algas. SMS Tuhkwizza repertuaaris on ainult setokeelne omalooming, rahvalaulude töötlused või Kauksi Ülle sõnadele loodud muusikateosed.

Koosseis: Aivar Piirisild, Evar Riitsaar, Peeter Pai, Rein Järvelill ja Kaur Pai.

Facebook YouTube

Pantokraator

Etnoproget mängiv Pantokraator on unikaalne nähtus Eesti rokkmuusikas. Rokki, folki ja William Shakespeare luulet kombineerides loob ansambel värviküllaseid helimaastikke, esitades oma loomingut harukordse jõu ja ekspressiivsusega.

Tartus, 14. detsembril 1981. alustanud elementaarse pillimänguoskuseta koolipoiste unistusest kasvas välja bänd, mis on tänaseks andnud välja viis helikandjat, toonud lavale kaks rokk-etendust, osalenud arvukates teatritükkides ning esinenud kõigil suurematel Eesti rockfestivalidel. 2009. aastal ilmus album “Tormidesööjad” ning bändi kirevat ajalugu käsitlev “Valge Raamat”.

Pantokraator koos orkestriga saatis ka 2014.a XIX üldtantsupidu

Koosseis. Lauri Saatpalu, Triinu Taul, Kaie Mikheim, Roland Puusepp, Henno Kelp, Taavi Langi, Erik Sakkov, Ergo Ehte

Koduleht Facebook YouTube

 

Vennaskond

Vennaskond on esinenud Pariisis (Place Saint Sulpice, À La Goguette), New Yorgis (CBGB, Continental), Berliinis (Køpi), Bukarestis (Salle Polyvalente), Luxembourgis (Verso), Riias (Andalūzijas Suns, Austrumu Robeža), Stockholmis (Estniska Huset), Helsingis (Vuoritalo, Kultti), Turkus (Auran Panimo, Ruisrock 1997), Vaasas (Nuorisotalo), Seinäjoel (Hotelli Sorsanpesä), Tamperes (Sputnik, Club-I), Tallinnas (Lauluväljak, Rock Café), Jelgavas (Cetri Balti Krekli), Järvenpääl (A Festari 1998), Limbažis (Limbažu Kultūras Nams), Peines (HöhNIE Party 2000), Raisios (Raision Tori), Trincis (Trincstock), Äänekoskil (Ravintola Killinki)…

Ansambel on välja andnud 6 vinüülplaati – Girl In Black, Rīgas Kaos, Rockpiraadid, Vaenlane Ei Maga, Võluri Tagasitulek ja Ltn. Schmidt’i Pojad. Albumeid on välja antud aga suisa 29!

Koosseis: Tõnu Trubetsky (vokaal), Allan Vainola (kitarr), Roy Strider (kitarr),  Anti Pathique (basskitarr), Hedwig Allika (viiul), Anneli Kadakas (trummid)

Facebook YouTube

Kosmikud

2006.a ilmus Kosmikute album “Pulmad ja matused”. Plaadil on 10 lugu, nende seas Soome veteran-rokkari Kauko Röyhkä “Iga reklaamtahvli taga”, mille uusversioonis vanameister ka ise kaastegev on. Esimene raadiosingel oli nimilugu “Pulmad ja matused”. Enamus tekstidest on sedapuhku Kosmikute endi kirjutatud ning mitmed neist autobiograafilised (“Üliintelligentne”, “Viimane etapp”, “Oksad alla”). Uuelt plaadilt ei puudu ka ravilapoeedi Aleksander Tambergi looming – “Lilled” ja “Sünnipäev” on kauniks jätkuks Kosmikute-Tambergi varasematele lugudele (“Ei roosid”, “Mälestus”, “Minni-Hiir”).

“Pulmad ja matused” esitluskontsert toimus 6. oktoobril 2006 Tallinnas klubis Rock Café, õhtu erikülalisteks olid Rabarocki publikule tuttav Kometa Soomest ja kodumaine Agent M. Uue plaadi puhul läksid Kosmikud ka väikesele kontserttuurile ning loomulikult esinesid Rabarockil 2007.

Nüüd, 10 aastat hiljem on Kosmikud taas publiku ees nimetatud helikandja lugudega, millel kindlasti lisandub ka bändi uusim looming.

Koosseis: Hainz aka Meelis Hainsoo, Andres aka Aleksander Vana, Kõmmari aka Raivo Rätte, Kristo Rajasaare

Facebook Koduleht YouTube

LAUPÄEV, 23.07

Piip ja Tuut – lasteetendus “Loomamuinasjutud”

Laupäeva hommikul annavad Piip ja Tuut lastele toreda etenduse “Looma munasjutud!

See lavastus sündis samanimelise heliplaadi edust tiivustatuna. Piip ja Tuut esitavad ennemuistseid lugusid ja muistendeid, mis on pealtnäha veidi arhailised, kuid tegelikult sügava ja ajatu tuumaga. See tuleb sealt ridade vahelt üles leida. Piip ja Tuut lisavad omal poolt vaid mõned vigurid ja trikid ning puhuvad vanadele lugudele uue elu sisse. Sa kujuta vaid, ennemuiste istusid meie esivanemad pimedatel talvekuudel sooja ahju ääres ja vestsid uskumatuid lugusid. Kes oli kõige osavam ettekandja, selle juurde kogunesidki kõik kokku.
Etendus on kogu perele. Sobilik vaatamiseks lastele alates 3-eluaastast.

Autorid: Haide Männamäe ja Toomas Tross

Facebook Koduleht YouTube

Rikka- Ivvani Pillilaagri lapsed

Ostrova Festivali külalistele on Rikka-Ivvani Pillilaagri lapsed juba tuttavad! Juba 14. aastat kogunevad pillimänguhuvilised lapsed ja noored juulikuus Rikka Ivvani pillilaagrisse, et õppida selgeks mõni uus pillilugu või proovida hoopis mõnda  uut pilli. Nelja laagripäeva jooksul tehakse nii mõndagi põnevat! Parimad lood seekordsest laagrist tulevad esitlusele laupäeval kl 13 Ostrova festivalil.

 

Leelokoor Helmine

1989.a alustas Mikitamäe kultuurimaja juures tööd leelokoor Helmine 8 liikmega. Praegu laulab kooris 13 inimest. Leelokoor Helmine pälvis 2015. aastal Anne Vabarna nimelise preemia, mida antakse seto pärimuskultuuri edasikandmisel tehtud silmapaistva töö eest. Minna Hainsoo on Setu Kuningriigi 7kordne sõnoline.

Esinetud on väga paljudes paikades Setomaal – nii siinpool kui ka teiselpool okastraati ehk ajaloolisel Setomaal Eesti ja Vene haldusalal. Koor on laulnud Kadriorus president Rüütlile ja Toompeal Riigikogu spiikrile Ene Ergmale. Osa on võetud väga paljudest folkloorifestivalidest Eestis: vanalinnapäevad, Viru säru, Võru, Hiiu Folk jne. Osaletud on Europeadidel Saksamaal, Taanis, Hispaanias, Itaalias. Lauldud on Lätis, Leedus ja Soomes. Veel on esinetud Eestimaa väga erinevates paikades ja väga erinevale publikule.

Koosseis: Sulo Nurmeots, Juta Nurmeots, Minna Hainsoo, Helvi Lind, Salme Püve, Aime Mägipõld, Helju-Helene Kosemäe, Helgi Laiakivi, Riina Suun, Elvi Metskaev, Karin Tuul, Brittany Tuul, Bianca Tuul

Facebook

Leelokoor Liinatsuraq`

Seto meestelaulukoor Liinatsuraq` on asutatud 2000.a Tartus. Koori Liinatsuraq`eesmärgiks on elus hoida ja populariseerida seto meestelaulu Eestis ja mujal maailmas.

Koosseis: Pargih laulvaq (vai ommaq laulnuq): Hao Paali, Kalkuni An´dreas, Kalla Urmas, Kolga Kaspar, Lippusõ Pärtli, Panovi Piitre, Sommõri Lauri, Vahelaanõ Paali, Valpri Valdo, Haagi Arvi, Sarve Heno, Metssalu Jüri, Sibula Tiit, Kahuski Neeme, Riitsaarõ Evar, Orasõ Urmas, Lintropi Aado

Facebook YouTube

Folklooriansambel Hõpõhelme` ja Meremäe mehe`

Hõpõhelme` ja Meremäe mehe` on osake Setomaal elavast rahvakillust. Pidupäeval pannakse selga uhked rahvarõivad ja kaela vaaremadelt päritud hõbeehted. Leelotatakse, tantsitakse ja tuntakse elust rõõmu. Kontsert-programme esitades on võidetud publiku südameid Võrumaal ja mujal Eestis.

Repertuaari täiendamiseks ja uute lugude omandamiseks toimuvad proovid enamasti kaks korda kuus. Vanade lugude õpetamisel ja õppimisel on abiks ansambli kõige vanem liige e meie „raudvara“ Zinaida Raud, kellelt on kogutud hulgaliselt suulist pärimust. Samuti on hea võimalus õppida killõ laulmist oma ansambli liikmelt Maria Saaremaalt, kes on oma oskusi edasi andnud nii oma ansambli liikmetele kui teistele soovijatele.

Ansambli liikmed osalevad piirkonnas toimuvatel seto kirmaskitel ning on osaliselt ka nende eestvedajad. Üheks suuremaks saavutuseks võib lugeda Tobrova kirmaski taaselustamist lihavõttepühade keskmisel pühal. Ansambli liikmed on seisukohal, et kõige olulisemad pärimuskultuuri üritused ongi kohalikud kirmaskid.

Ansambel on kontsert-programmide raames tutvustanud huvilistele seto pärimuskultuuri, tavasid ja kombeid. Leelotanud, tantsinud koos publikuga folkloorseid tantse, tutvustanud rahvarõivaste kandmise traditsioone ja seto rahvakalendri tähtpäevi.

Aapo Ilves ja Marju Varblane

Aapo Ilves on luuletaja, prosaist, näite- ning ajakirjanik, kunstnik ja muusik. Kirjaniku sulest on ilmunud lugematul arvul luule- ja proosakogusid, näidendeid, heliplaate. Aapo Ilves on tänapäeval üks Eesti tuntumaid laulusõnade kirjutajaid.

Eriti viljakas koostöö on Aapol olnud Tanel Padari ja Ott Leplandiga. Laule „Kuu on Päike“, „Võta Aega“, „Süte Peal Sulanud Jää“ ja „Kuula“ teab küll iga eestlane. Tema konto on muljetavaldav ka statistiliselt: kaks Eesti eurolaulu, kaks R2 aastahitti, kaks lugu, mis on olnud raadiolistides aasta enimmängitud lood.

DAGAMBA

Rahvusvaheline bänd DAGAMBA loodi Lätis 2011. aastal 2 akadeemilise muusikuharidusega Läti tšellisti poolt. Nende suurepärased loomingulised eksperimendid harjumatus muusikažanris meelitasid gruppi Iraani löökpillimängija Hamidreza Rahbaralam  ja Leedu pianisti Dainis Tenise.

Dagamba seob Ida ja Lääne muusikakultuure moodustades ainulaadse ja võimsa helipildi. Nii Beethoven kui Led Zeppelin looming kõlab muljetavaldavana nende  tõlgenduses.
Erilised rütmid, ennastunustav elujõud, akadeemiline haridus ja mässumeelne vaim, meisterlik instrumendi valdamine  ja suurejoonelised rütmid – DAGAMBA kutsub teid nautima tavatut muusikaelamust!

Koosseis: Valters Puce (tšello), Anton Trocjuks (tšello), Dainis Tenis (klahvpill), Hamidreza Rahbaralam (daf, vokaal).

YouTube Koduleht Facebook

DND

Algselt  The Whiskey nime all  esinenud bänd kolis oma kodumaalt Eestist Ühendkuningriiki juunis 2000. Mõne aja möödudes otsustati muuta bändi nimi DEAD NEXT DOOR’iks, millest omakorda sai paar aastat hiljem DND. Selle nime all tegutsetakse tänase päevani.

Ansambel on aegade jooksul viljelenud meloodilist alternatiivrokki, mida on katsetatud segada ka elektroonilise helitaustaga. Praeguseks on bänd pöördunud tagasi oma juurte juurde ja jäänud truuks algupärasele kooslusele: 2 kitarri, bass, trummid ja laul. Tänane DND muusika kõlab varasemast meloodilisemalt ja sügavamõttelisemalt, seda iseloomustab unistav tundlikkus, millest kumab läbi kaasahaaravat energilist 80ndate rokihõngu.

DND muusika on mõjutatud paljuski sellistest ansamblitest nagu Joy Division, Metro Luminal, The Sisters Of Mercy, The Cure ning ühest oma kõigi aegade lemmikust, vene rock’i legendist Kino. Aastal 2003 avaldati  debüütalbum “Low Budget Rock` n `Roll”. 2006 a. esitleti EP albumit “Time To Fight”. Teine stuudioalbum ilmus 2008a ja selle nimetus oli “Flow”. Album ilmus 3 riigis: Suurbritannias, Austraalias ja Eestis ning sai palju positiivseid hinnanguid ning võitis seeläbi paljude kuulajate poolehoiu. Aastal 2010 andis DND välja kolmanda täispika topeltalbumi “Sünnipäev / День Рождения”. Suvel 2011 kutsuti DND mängima ühele suurimale Eesti muusika festivalile Rabarock. Umbes samal ajal ilmus nende raadiosingel nimega “Viimaks Nad Kustuvad”, mis kogus suure poolehoiu DND fännide seas ja saavutas edu Eesti juhtivates raadiojaamades. 2013. ilmus bändi esimene eestikeelne album “Tulede säras”, mis on olnud seni ka bändi kõige edukam album ja millelt on pärit tervelt  6 raadiosinglit (Viimaks nad kustuvad, Rubiin, Punane on päike, Sein oli vahel, Minule mälestus, Rong). Tänaseks on bänd tagasi Eestis olnud juba 4 aastat ning töötab hetkel  uue plaadimaterjali kallal, mis peaks ilmavalgust nägema 2016 ja kannab nime  “Kõikide haiguste ravi”. Praeguseks hetkeks on tulevaselt albumilt avaldatud juba 3 singlit, millest viimane “Hoia mind mu enda eest” on bändi enda hinnangul ka nende senise loomingu tipphetk olnud. DND on bänd, keda ei näe lavalaudadel just väga tihti esinemas.

Koosseis: Andreas Sepp (vokaal, kitarr) Rainer Rob Sirel (bass),  Eddie Darko (kitarr),  Raido Kits (trummid).

Facebook YouTube

Ultima Thule

Ultima Thule on eesti rokkansambel, mis tegutseb alates 1987. aastast. Bändi liidriks on Riho Sibul. Lisaks temale on laulnud ka Tõnis Mägi ja Silvi Vrait.

  1. ja 1990. aastatel oli Ultima Thule üks Eesti olulisemaid ja mõjukamaid rokkbände ning on suuresti selle positsiooni säilitanud siiani. Ultima Thule tuntusele pandi alus laulva revolutsiooni aegadel, kui esitati patriootilisi ja iroonilisi laule, mis eestlase hingelaadiga hästi sobivad.
  2. 2010. aastal ilmus Ultima Thule viimane album “Jälgede jälgedes“.

Koosseis: Riho Sibul (vokaal, rütmikitarr), Kalle Vilpuu (soolokitarr), Raul Vaigla (basskitarr), Toomas Rull (trummid), Aare Põder (klahvpillid)

YouTube

Karl-Erik Taukar Band

Karl-Erik on lühikese ajaga teinud palju. 2012. aasta Eesti Otsib Superstaari finalistina kuulajaile tuttavaks saanud muusik on tänaseks võitnud mitmeid muusikaauhindu, andnud sadu kontserte, avaldanud vaid hittsingleid ning tõusnud Eesti üheks enimnõutud artistiks.

Karl-Eriku enda poolt kokku pandud ansambel – Karl-Erik Taukar Band – on end tõestanud omanäolise ning tugeva lavakooslusena nii publikule kui kolleegidele. 2013. aasta suve lõpus avaldas Karl-Erik oma esimese singli “Seitsme tuule poole”, mis püsis nädalaid raadio Sky Plus edetabeli tipus. 2014. aastal ilmus samuti palju tähelepanu pälvinud singel “Vastupandamatu”. Samuti on murdnud tee kuulajate südametesse “Kell kuus” ning  2015. aasta suve alguses raadiotesse läinud singel “Kõik kordub”. 2015. aastal võitis singel “Segased lood” Raadio 2 rahvahääletusel “Aastahiti” tiitli. Loole filmiti ka põnev video, mis on üles võetud tagurpidi ning hiljem jälle “õigetpidi” keeratud.

Koosseis:Karl-Erik Taukar (vokaal), Rene Puura (klahvpillid), Eric Kammiste (kitarr) ja Brait Pilvik (trummid).

Facebook YouTube

Suur simman – Justament

Traditsiooniliselt lõpetab Ostrova Festivali suur simman. Sellel korral saame tantsida Justamendi pilli järgi! Justament on eesti ansambel, mis tegutseb alates 28. oktoobrist 1980.

Ansambel kasvas välja ansamblitest Miks JUTITA ja Salong. Justament alustas rahvaliku ja kantrimuusikaga, viljeles bluegrassi ja country rocki, pöördus siis beat-muusika radadele ja nüüd esitab segu sellest kõigest.

Alates 1990. aastatest on kavas peamiselt omalooming. Põhilised lugude meloodia autorid on läbi aegade olnud Vello Toomemets, Indrek Kalda, Toomas Lunge, Viktor Vassiljev. Tekste on kirjutanud Juhan Sütt, Hando Runnel, Villu Kangur, Anzori Barkalaja, Katrin Pärn, Heldur Karmo.

Eesti Muusikaauhinnad 2016 auhinnatseremoonial, 28. jaanuaril Nordea Keskuses, anti Justamendile auhind panuse eest Eesti Muusikasse.

Koosseis: Jaan Elgula (akustiline kitarr), Viktor Vassiljev (elektrikitarr), Alari Piispea (basskitarr), Indrek Kalda (viiul), Tiit Kikas (viiul), Tiit Kevad (trummid), Toomas Lunge (laul, klahvpillid)

Facebook YouTube