Festivali juhib tuntud sõnameister ja naljamees Contra!
Reede, 18. juuli algus kell 18.30

Curly Strings
Neli omapärast isiksust ja head sõpra, kes on erinevates projektides juba aastaid koos musitseerinud, on ühendanud jõud ja loonud oma unistuste bändi. Selles kollektiivis ammutatakse inspiratsiooni kõigest võimalikust ning loomingu teostamisel puuduvad piirid. Kollektiivi üks omapärasid on selle instrumentatsioon, mille “väheste” võimalustega suudab Curly Strings üllatavalt palju ära teha.
Koosseis: Eeva Talsi (viiul, laul), Villu Talsi (mandoliin, laul), Jalmar Vabarna (kitarr, laul), Taavet Niller (kontrabass, laul)
Facebook YouTube |
 |

Lenna
Lenna on tuntud eesti muusik, kes alustas oma lauljateed juba 3-aastaselt. Ta oli ansambli „Vanilla Ninja“ solist. Alates 2009. aastast esineb edukas naine sooloartistina omanimelises bändis. 2010 aastal ilmus tema debüütalbum „Lenna“. Bändi teine plaat „Teine“ ilmus 2013. aasta detsembris.
Lenna on mänginud kaheksas filmis ja laulnud muusikalides „Kuningas ja Mina“ ning „Helisev muusika“. 3 aastat tagasi soetas Lenna suvekodu Setomaale.
Koosseis: Lenna Kuurmaa, Mihkel Raud, Reigo Ahven, Tõnis Kivisild, Madis Muul
Facebook YouTube |
 |

Singer Vinger
Singer Vinger on Eesti progressiivse roki sugemetega punk rokk-bänd. Lugude sõnum on enamasti läbi huumori esitatud iroonia. Bänd tegutseb alates 1986. aastast, selle eelkäijad olid Pära Trust ja Turist. Ansambli eripäraks võib pidada vokalist Hardi Volmerit, kes esitab lugusid alati maha lugedes.
Koosseis: Hardi Volmer (vokaal), Roald Jürlau (kitarr), Mihkel Raud (kitarr), Rein Joasoo (trummid), Eerik Olle (bass), Ülo Krigul (klahvpillid)
Koduleht YouTube |
 |

Tanel Padar & The Sun
The Sun kogunes esimest korda 1. veebruaril, 2003. aastal Ülo Kriguli ja Tanel Padari eestvedamisel. Algkoosseisus mängisid veel Danel Pandre ja Toomas Rull. Juba mais ilmus esiksingel “Big Lie”. 2005 ilmus nende debüütalbum „Greatest Hits”. Seda esitleti keset Tallinna lahte tavatus kohas, kütusepontoonil. Tuntuks said The Suni esimesed hitid: „Neljapäev”, „Kuu on päike”, „Sõnad läinud” ning „Welcome To Estonia”. Aasta lõpus andis bänd välja akustilise live-CD/DVD. Jaanuaris 2006 kuulutas R2 laulu “Kuu on Päike” aastahitiks. Eesti muusikaauhindade jagamisel sai ansambel kolmandiku kõikidest auhindadest – The Sun oli aasta ansambel ja edukaim uus tulija, „Greatest Hits” aasta album ning “Kuu on päike” aasta hittlugu. Juunis ilmus müügile uus plaat „100% Rock’n’Roll”. 28. novembril 2008 ilmus album “UNISEX” ning 2010 aastal „Ring“
Koosseis: Tanel Padar (vokaal ja kitarr), Danel Pandre (basskitarr), Tomi Rahula (klahvpillid), Jaanus Salm (trummid), Tarvo Valm (kitarr)
Koduleht Facebook YouTube |
 |

Laupäev, 19. juuli algus kell 13.00
Leelokoor Sõsarõ (Tallinnast)
Seto leelokoor “Sõsarõ” on asutatud 1973. aastal. Kooris laulavad Petserimaalt Tallinnasse ja Harjumaale elama siirdunud setod ja nende järeltulijad, kelle eesmärgiks on alles hoida algupärast leelot ja pillimängu ning seto rahvakultuuri. Iganädalase kokkusaamise kohaks on olnud Tallinna Õpetajate Maja, viimasel ajal ka Matkamaja. Vana kalendri järgi toimuvad talsipüha ja lihavõtte kirmasõd on aastate jooksul kujunenud Tallinna ja selle lähikonna setode traditsioonilisteks kokkusaamisteks.
Leelokoori praeguses koosseisus on 14 leelonaist, kellest kaks mängivad ka pilli.
Sõsarõ repertuaar tugineb autentsele seto leelole. Kokku on aastakümnete jooksul õpitud ja esitatud 150 laulu, 14 laulumängu ja 9 rahvatantsu. Side minevikuga on kõikidele Seto lauljatele väga oluline. Vanem põlvkond on saanud laulud oma emadelt ja vanaemadelt. Nooremad õpivad nii vanematelt lauljatelt kui ka arhiivilindistustelt.
Koduleht YouTube |
 |

Mokornulga leelokoor
Mokornulga leelokoor tegutseb alates 2008. aasta talsipühadest.
Idee kokku käimiseks tulenes asjaolust, et selles piirkonnas tegutses tütarde (Tsibihärblaseq) ja vanaemade (Helbi) koor, kuid puudus emade leelokoor. Koori nime ristiisaks on Aare Hõrn – me kõik oleme Mokornulga piirkonnast.
Kooris on 9 püsiliiget, s.h. 2 killet: Rieka ja Elenora, kuid sõnoliseks võivad olla kõik kooriliikmed.
Kooril on vaatamata lühikesele tegutsemisajale olnud juba palju esinemisi nii leelokooride juubelitel kui turismigruppidele.
Koosseis: Aida Eleonora, Hõrna Rieka, Kauksi Ülle, Külviku Helen, Lehese Ester, Liiva Kati, Mehilase Margit, Süvaoru Tiina, Tarrose Aira ja Visseli Triin.
Lapsed: Raali Elis, Süvaoru Greta, Süvaoru Rasmus, Süvaoru Sander, Tarrose Triinu-Liis, Salmi Päikeriin ja Keerpalu Agnes. |
 |

Rikka Ivvani laste pillilaager ja sõbrad, eesotsas Raali Ainiga
Rikka Ivvani laste pillilaager on tegutsenud juba üle 10 aasta. Laagris õpivad erinevate tuntud pärimusmuusikat viljelevate õpetajate käe all Setomaa valdade lapsed. Õpe toimub meistri- selli õppe raames, koostöös Viljandi Pärimusmuusika aidaga. Maapiirkondades elavate perede lastel on olemas nii hea elukeskkond kui enamasti ka korralik kool koduvalla piires. Huvihariduse võimalused on maal aga ahtakesed ning lapse igakülgne areng nõuab vanematelt suurt aja- ja kütusekulu, mistõttu hakati otsima paremaid võimalusi laste muusikaõpinguteks, milleks on vanast ajast teada õpe meister- selli vormis. Alternatiivõpe on kahesuunaline, üks osa keskendub noorte huvihariduse võimaluste avardamisele maapiirkonnas ning teine pärimuslike teadmiste edasiandmisele nii noortele kui täiskasvanutele. Esinejatena on kaasatud lisaks pillilaagris õppivatele lastele ka nende sõbrad, ehk siis noored muusikud, kes on varasematel aegadel õppinud pillilaagris. |
 |

Seto Miihi Summ
Eestis nagu ka paljudes teistes Euroopa agraarmaades olid laulutraditsiooni põhilisteks kandjateks naised, samal ajal kui mehed olid rohkem seotud instrumentaalse muusikaga. Ka Setomaal on meeste laulmist leitud palju vähem kui naiste oma. Pärast Teist Maailmasõda oli meestelaulu traditsioon säilinud vaid väikeses piirkonnas Uusvada küla ümber ning valdav osa meestelaulu helisalvestisi pärinevad “Meremäe meeste leelokoorilt”. Tänaseks päevaks on taas kokku tulnud Uusvada küla ümberkaudsed mehed, et edendada ja tutvustada taas seto meestelaulu.
Käesoleval aastal astub Seto Miihi Summ’al juba 3-ndat korda üles Ostrova Festivali suurel laval. Väidetavalt on see esinemine, mida oodatakse ja mis innustab mehi kõvasti harjutama.
Koosseis: koori juhendaja,sõnoline Vassili Lillepuu; Sõnoline,killõ Rein Järvelill ja Evar Riitsaar; Sõnoline ja pillimees: Ain Raal; Sõnolised: Mart Uibokand, Merik Ivask, Aivar Piirisild, Henn Küppar, Rein Kooser; Lauljad: Rein Tarros, Guuri Piholaan, Ott Pikk, Aare Hõrn, Semmo Hõrn, Kaidar Vardja, Mikk Kooser, Märt Kooser, Valter Kooser
YouTube |
 |

WZ Orchestra (Valgevene)
Tuntud Valgevene muusik, helilooja, produtsent Zmitsier Vajtsiushkevich koos oma ansambliga WZ Orchestra. Zmitsier on ilmselt Valgevene rahvamuusika tuntuim esindaja, kes on pärjatud paljude preemiate ja autasudega, välja andnud üle 10 heliplaadi. Oma kindla kodaniku positsiooni tõttu on kahel korral sattunud Valgevenes “musta nimekirja’, mistõttu on olnud ebasoovitavaks esineja riigi raadios, televisioonis ja riigi avalikel kontsertidel. Vastamata sellele valiti tema 2012 aastal ilmunud heliplaat ” Vajatshak” aasta albumiks. YouTube |
 |

Asso Int ja Martin Müller
Asso Int ja Martin Müller on kaks vahvat noormeest, keda ühendab kirg rahvamuusika vastu. Koos musitseerimise jooksul on kujunenud välja oma repertuaar. Lauldakse merest, armastusest, noorusest, isamaast. Kahe sõbra lustliku pillimängu ja laulu saatel on maha peetud nii mõnigi pidu ja pulm. Facebook Youtube |
 |

Mikk Tammepõld
Mikk Tammepõld on tuntud kui ansamblite Brides in Bloom ja Dramamama solist, millest viimane tegutseb tänaseni.
Teda on alati paelunud soov kirjutada Eesti luuletustest laule. Tema sooloansamblis löövad kaasa ka muusikud ansamblist Dramamama. Esimene sooloplaat «On asju, milles eksida ei saa» ilmus detsembris 2013. Plaat sisaldab kümmet lugu, mille sõnad on teinud eesti luuletajad. Huvi kodumaise luule vastu tekkis muusikul ligi kümme aastat tagasi. Plaadil on tõlgendusi tehtud Hando Runneli, Paul-Eerik Rummo, Juhan Liivi, Juhan Viidingu luuletustest. Leiab ka solisti enda luulet. Lisaks kirjutas Leelo Tungal ühele solisti inglise keelsele loole eesti keelse teksti.
SoundCloud Facebook YouTube |
 |

Dagö
Ansambel Dagö on välja andnud kuus stuudioalbumit ning ühe Live DVD. Lisaks on bänd korraldanud mitmeid edukaid kontserttuure koos erinevate artistidega, võitnud hulgaliselt muusikaauhindu ja mis peamine, võitnud ka rohkearvulise publiku suure ja sooja poolehoiu.
Ostrova festivalil esitab 15 aastane Dagö läbilõike oma lugude paremikust.
Koosseis:Henno Kelp, Kristjan Priks, Tarvi Kull, Peeter Rebane, Lauri Saatpalu
Koduleht Facebook YouTube |
 |

Kolumbus Kris
Ansambel esitab bluusist lähtuvat omaloomingulist rokkmuusikat.
Kolumbus Kris sai alguse 1987. aastal koosseisus Rein Joasoo, Aivar Oja, Jaanus Raudkats, Avo Ulvik ja Urmas Vare. Esimene tõsisem esinemine toimus 1987. aastal Tartu Levimuusikapäevadel ja sealt edasi kõigil Eesti suurematel rockiüritustel.
1994. aastal tuli välja CD “If You Don`t Like”, mis oli ühtlasi üks esimesi CD-plaate Eestis. 1996. aastal ilmus CD “Under Cover” tolleaegse Kolumbuse põhilugudega, lisaks paar eestikeelset – “Beibe jää seisma” ja “Eriline Kaabakas”. 2005. aastal ilmutati CD “See on voodoo”. 2007. aastal tuli bändi 21. sünnipäeva puhul välja 3CD kogumikalbum vanade lugudega aastatest 1987–1994. Osa neist üldse esimest korda plaadil, teised varem ilmunud kassettidel ja vinüülidel. 2013 novembris ilmus Kolumbus Krisi kauaoodatud CD pealkirjaga „Suured Rattad“.
Koosseis: Urmas Vare (vokaal, suupill), Aivar Oja (soolokitarr), Jaanus Raudkats (basskitarr), Andres Oja (trummid)
Koduleht Facebook |
 |

Ummamuudu
Ummamuudu on väljastpoolt vaadatuna Võrus 1989. aasta aprillis loodud ning nii Võrus kui ka Põlvas tegutsenud ansambel, mille repertuaaris on enamjaolt eesti- ja võrukeelsed laulud. Bändi tuntumate palade hulgas on omaaegsest ETV telesaatest «7 vaprat» populaarseteks mängitud «Kõnõtraat», «Tunnen ära», «Valgem pool» ning lisaks rida muid lugusid: «Ka sisaliku tee…», «Ilosa», «Kosjalaul», «A mille», «Kaldal» jt. Hilisematest singlitest on tähelepanu pälvinud «Vanaema Linda», «Kokkutulek» ning «Linnud ja sead» koos noore kantrilauljatari Kaidi Feldmanniga.
Ummamuudu on seestpoolt vaadatuna nüüdseks viie liikme klubiline kokkusaamine. Aeg-ajalt kohtuvad Antti Perli (klahvpillid, mandoliin, peaaegu asutajaliige), Marko Sirila (löökriistad), Indrek Veskimäe (viiul), Meelis Leis (kitarrid, lõõtspill, vokaal, asutajaliige) ning Toomas Leis (basskitarr, vokaal, asutajaliige).
Ühe teadjama pillimehe sõnul tehakse rasket tööd vaid selleks, et kvaliteetselt puhata. Ummamuudu üritab juba võimalikult kvaliteetselt puhata ja seda iseäranis hetkil, mil mängitakse nii oma kui ka teiste lõbuks pilli. Igatahes on kõik oodatud puhkusele Ummamuudu seltsis, ja puhata – nagu kõik teavad – saab kõrgete standardite ja moodsa elutempo juures suhteliselt harva.
Facebook YouTube |
 |

Contra
Contra ehk Margus Konnula on sündinud Võrumaal, Urvastes ning tuntud eelkõige luuletajana. Tema luulele on iseloomulik tõukumine uuema rahvalaulu (vemmalvärss, lorilaul) traditsioonidest, mis on lõbus ja laululine, säravalt virtuoosse keelekasutuse ja leidlike riimidega. Palju leidub Contra loomingus paroodiat ja kalambuure. Olles vaimu poolest tihedalt seotud oma kodupaigaga, kasutab Contra oma loomingus võru keelt ja kõneleb seda ka esmase kõnekeelena. Peaaegu kõik luulekogud on ilmunud tema omakirjastuse Mina Ise väljaandena ja on välimuse poolest taotluslikult tagasihoidlikud.
Contra on välja andnud 24 luulekogu, proosat, antoloogiaid, kogumikke, laulutekste näidenditele ja veel palju muudki. |
 |