Ostrova Festival 2011

Reede, 15. juuli

Kukerpillid

Kunstiülikooli üliõpilaste moodustatud folkansambli esimene avalik esinemine oli 01.aprillil 1972.aastal Eesti Reklaamfilmi telesaates. Sellest ajast on esinetud nii Eesti kui muu maailma lavadel nii üksi kui eesti tuntud lauljate ja tantsurühmadega, esitatud rahvalaule, kantrimuusikat (eriti bluegrass- ja Cajun-stiili), rockabilly’t ja omaloomingut, võidetud auhindu festivalidel, uuritud läbi rahvamuusika arhiivid ja lindistatud laulikute laule kõikjal Eestis.

Salvestatud on mitusada laulu ja pillilugu, välja antud 8 LP plaati ja CD-d, osa neist topeltalbumid, palju kassette ja ühisplaate teiste artistidega.

Ansambli liikmed momendil: Toomas Kõrvits – laul, kitarr, Ike Volkov – laul, bass, Arne Haasma – laul, akordion, Heiki Vahar – viiul

Kukerpillide koduleht

Metsatöll

2010. aasta märtsis nägi ilmavalgust Metsatöllu neljas album „Äio“. Kogu albumi muusika ja sõnad leidsid oma näo Lõuna-Eestis Hargla külas asuva talu eraldatuses. See andis loomingule hingamise, mille sarnast Metsatöllu sõnul ei ole võimalik saavutada suures linnas. „Äio“ salvestati Soomes Finnvoxi ja Eestis Sinusoidi stuudiotes. Albumi miksis kokku legendaarne produtsent ja helimees Mikko Karmila. „Äiost“ sai aasta enimmüüdud eestikeelne album (rohkem kui 20 000 eksemplari), ka tõi plaat Metsatöllule järjekordse metalartisti tiitli Eesti Muusikaauhindade jagamisel. Bänd andis albumi tutvustamiseks 63 kontserti, neist 40 välismaal.

Muuhulgas esineti festivalidel „Wacken Open Air“ (Saksamaa), „Metalcamp“ (Sloveenia) ja „Noctis IV Metal Fest“ (Kanada), tehti viie kontserdiga minituur Inglismaal ning oldi külalisesinejaks ansambli Megadeth (USA) vabaõhukontserdil Haapsalus. Tõeliseks proovikiviks kujunes aasta lõpus toimunud Euroopa tuur koos ansamblitega Finntroll (FIN), Rotting Christ (GRE) ja Samael (SUI), kus anti 11 riigis 24 kontserti ja seda ilma ühegi puhkepäevata.

2011. aasta algul oli Metsatöll üks nominentidest Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldatud konkursil „Keeletegu 2010“, mis selgitas välja parimad eesti keelt väärtustavad teod. Saavutati teine koht ning pälviti vabariigi presidendilt kiidusõnu eduka kontserttegevuse eest välismaal, tutvustades maailmas eestikeelsete laulude kaudu sellekeelset rahvast ja riiki.

Praeguseks on bändil seljataga üle 300 kontserdi Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning müüdud on rohkem kui 50 000 plaati.

Metsatöllu koduleht

Laupäev, 16.juuli

Raali Ain karmoškal

Tutvustus

Obinitsa noorte leelokoor Tsibihärblased

Tsibihärblased Facebookis

Tutvustus

Laulge kaasa- Reet Linna, Are Jaama, Tõnu Raadik

Eestlane on laulurahavs, see on nüüd absoluutselt kindel. Suvi on kokkusaamiste aeg ja soe suveilm paneb linnudki laulma, mis siis inimestest rääkida. Esmakordselt saab Ostrovas kokku seto rahvas, et kuulata teiste laulu, lüüa tantsu ja ka ise laulda. Et aga kooslaulmine lustlikum oleks, tulevad appi Reet Linna, kitarrist Are Jaama ja viiuli ja laulumees, Tõnu Raadik. Nemad juba teavad, kuidas rahvast laulma panna!

Tutvustus

Karisilla Küla näitetrupp

Oleme Karisilla küla lustakad naised, kes alustasid näitemängude mängimist alates 2006 aastast oma külapidude jaoks.

Kolmel korral oleme võtnud osa Kuhjavere külateatrite päevast ja ka Obinitsa külateatripäevadel esinenud neljal korral. Meie lood on lustakad ja lõbusad, maainimestest ja nende tegemistest.

Sel kevadel võtsime osa Värska harrastusteatrite päevast ja zürii hinnangul saime edasi Võrumaa maateatrite päevale, kus meie mees-nais osatäitja sai parima osatäitja tiitli.Väga hulgaliselt oleme esinenud just külapidudel nii oma vallas kui ka naabervaldades. Alanud aastast osaleme ka projektis “Nulgateatrid tööle”, mida veab läbi Obinitsa rahvas.

Kiiora

Ansambel Kiiora sai kokku 2010 aasta suvel, et mängida seto, eesti ja kaugemate hõimurahvaste (tantsu-)lugusid. Luhamaa nulga tsurad ja Tsätski nulga näio õpetavad ka seto tantse ja tutvustavad folgihõngulist omaloomingut.

Nimi “Kiiora” pärineb seto eeposest “Peko”. Selle maagilise nuia, mis soodustas põllule näidates viljakasvu ja oli Peko sõjarelvaks, andis kangelasele tema isa. Kiioraks nimetatakse praegu ka ülem- ja noorsootska valitsussaua.

Koosseis:

Matis Leima – viiul, karmoška, laul, kazoo

Evelin Ämarik – karmoška, laul

Laurits Leima – kitarr, laul

Tutvustus

Õhtu lõpeb simmaniga, peaesinejaks Rahvamuuiskaansambel Tuulelõõtsutajad

Tuulelõõtsutajad on kahele eesti lõõtspillile tuginev rahvaliku tantsumuusika ansambel, sündinud aastal 2000 Tallinnas. Lõõtsamehed on ka ansambli kõige kõvemad laulumehed, lisaks mägivad ansamblis veel bass, kitarr ja viiul.Põhiliselt oleme oma lugudes kasutanud nii eesti, iiri, vene,rootsi jt. maade rahvamuusikat. Samuti on kavas erinevatel aegadel populaarseks saanud estraadilaule. Ansamblit püsti hoidev võtmesõna on mängumõnu ning ehk olemegi tänaseni vastu pidanud tänu sellele, et meie muusika on jäänud lihtsaks ja energiliseks.

Esineme hea meelega pulmades, juubelitel, külapidudel, simmanitel, jõulupidudel ja muudel toredatel üritustel. Kontserte on antud kõigil eesti suurematel folkfestivalidel, Vanalinnapäevadel ja loomulikult Lõõtspillifestivalil. Kaugeimaks esinemispaigaks on olnud Bradford Inglismaal.

Tegelikult on tänase koosseisu näol ansamblisse kogunenud tunnustatud lõõtsamehi suisa neli, kaks neist aga mängivad kontsert-koosseisus viiulit ja kitarri. Suvel 2009 oli ansamblil võimalus seoses üleriigilise lõõtspillifestivaliga esimest korda avalikult esineda ka “neljal lõõtsal”.

Kontserdist on olemas ka videosalvestus, mida hetkel on võimalus nautida kõikidel ALO TV vaatajatel. Aastast 2006 on välja antud CD Tuulelõõtsutajad

Ansambli tänane koosseis:

Juhan Uppin – eesti lõõtspill, laul

Siim Rikker – eesti lõõtspill, laul

Priit Rikker – bass

Toomas Oks – kitarr

Enrik Visla – viiul

Vaata lisaks: www.tuulelootsutajad.com Otsi meid üles youtube-st, myspace-ist ja mujalt internetist!

Tutvustus