1. Võta oma joogipudel ja -tops ise kaasa!

Tänapäeval on juba normaalsus juua kontoris kohvi oma topsist või tassist ning isegi kohvikust osta kaasa kohv oma termosesse. Miks mitte siis ka festivalile võtta tops ise kaasa? Lisaks võta kaasa ka oma tops meelepärase külma joogi jaoks. Müügil on erinevaid värvilisi ja isegi külma temperatuuri hoidvaid taaskasutatavaid topse. Nii ei lähe ka sõbraga jook sassi ning märjuke püsib jahe ka kuuma ilmaga!

Lisaks on Ostrova Festivalil võimalik õlut ja veini osta ka panditopsis. Juba mullusel festivalil pakuti Veinisõbra telgis jooki taaskasutatavates pokaalides.

 

  1. Eelista söögikohti, kus kasutatakse biolagunevaid nõusid

Ostrova Festivali korraldajad on palunud toitlustajatel kasutada korduvkasutatavaid või biolagunevaid toidunõusid, et vähendada võimalikult palju plastiku osakaalu prügis.

  1. Eelista kodumaist toitu

Suveüritused on hea viis saada maitseelamus kodukohvikutest ja kohalikelt toitlustajatelt. Ostrova Festivalil pakutakse Peipsi kala, Vana-Võromaalt pärit vegantoite, kohalikku päritolu lambašašlõkki ja palju muud põnevat. Dineri restoran valmistab lihakastmed Ostrova mustsõstardest ning pakub juurde ka Ostrova mustasõstra mahlast tehtud värsket jooki.

  1. Sorteeri prügi

Ostrova Festivalil oleme kasutanud juba mitu aastat eraldi prügikaste olmeprügi ja taara jaoks.  Prügikastidel on kirjeldused, kuhu midagi panna. Külalisena jälgi lihtsalt silte ja viska oma praht õigesse konteinerisse. Meie tegeleme ise prügi äraveoga.

  1. Kasuta kohale jõudmiseks ühistransporti või jalgratast

Suvi on käes! Kas oled juba rongiga sõitnud? Ostrova Festivalile on rongiga tulla lihtne! Sõida Piusa, külasta koopaid ning Piusa savikoda. Seejärel istu ratta selga ning vänta 15 kilomeetrit läbi maalilise Setomaa looduse Ostrovasse. Tee peal saad supluse teha Meremäe järves.

  1. Sõida sõpradega koos

Kui ühistranspordi kasutamine või jalgrattasõit ei ole võimalikud, siis lepi sõpradega kokku ühine minek. Mitmekesi koos autoga sõites on märksa lõbusam ning hoiate kokku ka kütusekuludelt ning säästate loodust.

  1. Joo kraanivett

Vee joomine muusikafestivalidel on väga oluline. Selleks, et saaksid teha seda loodussäästlikult, eelista kannu- või kraanivett. Oma pudeliga saad mugavalt ka ringi liikuda ilma, et loksutaksid vedelikku teistele külastajatele peale.

  1. Ööbi telgis

Ostrova Festival kestab 2 päeva! Selleks, et saaksid nautida festivalimelu kogu aeg, oleme valmis seadnud eraldi telkimisala. Lisaks on väga põnev ja huvitav kogemus ööbida õues, kui oled harjunud tavaliselt magama hotellis või puhketalus.

 

 

Lisaks oleme ära niitnud juba festivali ala, parkimisplatsi ning telkimisala. Niidetud heinast valmistamise festivali jaoks mõnusa lebopingid, kus piknikku pidada ja kontserti nautida. Pärast festivali anname heinapakud kohalikele loomapidajatele.